Jak dbać o naszą odzież

Pranie:

Nasze ubranka możesz prać i prać... i prać, nie tracą one koloru ani kształtu. Jednak ważne aby zachować kilka zasad, dzięki którym ubranka będą zawsze wyglądały dobrze.

Ubrania powinno się prać zawsze odwrócone na lewą stronę,
zapobiega to niszczeniu odzieży w wyniku tarć w bębnie pralki.

Przed rozpoczęciem prania nie zapominajmy o zasunięciu zamków błyskawicznych oraz zapięciu nap i zatrzasków na ubrankach. Rozpięte zamki błyskawiczne mogą pozaciągać delikatne tkaniny ubranek Twojego Maluszka. Małe części ubranek, jak np. skarpetki czy rękawiczki, można włożyć w specjalne siatki do prania. Dzięki temu, wszystkie ubranka będą czyste i nie będzie trzeba szukać ich po całym wnętrzu pralki.

Odzież do prania segreguj kolorami, nie pierz nigdy białych ubrań z ciemnymi. Nawet delikatny kolor innej odzieży może okazać się nieprzygotowany do prania z białym i zabarwi Twoje ulubione ubrania na niepożądany kolor. Wszelkie kolorowe wstawki w naszej białej odzieży są fabrycznie przygotowane tak, by nie barwiły białej bazy.

Uwaga plama! – liczy się szybkość działania, jeśli masz możliwość zapierz plamę jak najszybciej, bardzo dobrze sprawdza się zwykłe szare mydło, są też na rynku mydełka odplamiające, które znakomicie radzą sobie z plamami różnego pochodzenia (nie dopuszczaj by mydło zaschło na zapieranej plamie, zawsze zapobiegawczo zamaczaj).

Temperatura prania powinna być dostosowana do rodzaju materiału, z którego wykonane są ubrania (instrukcje znajdziesz na wszywce w odzieży), oraz do rodzaju plamy z jaką mamy do czynienia (czasem gorąca woda zamiast usunąć plamę może ją utrwalić – np. plamy po jajkach).

Delikatne ubrania warto zabezpieczyć podczas prania, zaopatrz się w specjalne worki do prania delikatnych części garderoby.

Suszenie:

Im krócej pranie będzie czekało na wywieszenie tym łatwiej go rozprostujesz, co za tym idzie łatwiej będzie go wyprasować. Zwróć uwagę na przepisy konserwacji zwłaszcza:

- suszyć po nadaniu pierwotnego kształtu (niektóre włókna naturalne mają wysoką kurczliwość i wymagają specjalnej troski, dotyczy to również specjalnych splotów dziewiarskich),

- suszyć w pozycji leżącej (zapobiega to wyciąganiu się pod wpływem ciężaru mokrych dzianin),

Ciemne ubrania susz odwrócone na lewą stronę, nigdy nie wystawiaj na bezpośrednie działanie słońca bo wyblakną.