O FIRMIE

NASZA HISTORIA

II Wojna Światowa. Głęboki schron, w którym, przed świszczącymi bombami, ukryła się cała ulica. Wśród nich mała, zagubiona dziewczynka. Kręciła się niespokojnie. To jej tata zbudował schron , ufała więc i wierzyła, że jest tu bezpieczna. Nie potrafiła jednak bezczynnie czekać na odwołanie alarmu. Musiała zająć myśli i ręce. Z pomocą, jak zawsze, przyszła jej mama. Z przepastnych kieszeni fartucha wydobyła żółty kłębek włóczki. Wnętrze schronu rozjaśnił jasny kolor Słońca. Decyzja była szybka. Jej młodsza siostra nie ma czapeczki na zimę a ostatni kłębek włóczki zasługuje na dobre wykorzystanie.

Sprawne paluszki dziewczynki tworzyły równe, żółte sploty. Włożyła w nie całe swe serce i szereg marzeń. Jej mała, osobista walka. Oczko za oczkiem, rządek za rządkiem spływały życzenia dziewczynki. By jej siostrzyczka miała długie, bezpieczne życie. By nie dotknęła jej nigdy więcej groza wojny. By nie pamiętała wojennego koszmaru. Staranne sploty nabierały kształtu. Dziewczynka skoncentrowana na swojej pracy, nie słyszała odgłosów bombardowania. Nie usłyszała nawet przeciągłego głosu syreny odwołującej alarm bombowy, dopóki nie skończyła małego pomponika wieńczącego czapeczkę.

Dziewczynka miała na imię Barbara.

W latach siedemdziesiątych w malowniczej miejscowości Sztombergi w południowej Polsce Barbara Skowron stworzyła firmę Barbaras. Ta mała, rodzinna firma zmieniła się w doskonale prosperujące, międzynarodowe przedsiębiorstwo.

MY OBECNIE

Barbaras to obecnie producent ponad miliona czapek rocznie, które można kupić w sklepach i butikach na 4 kontynentach świata.

Ciągłe doskonalenie surowców i dodatków, wzornictwo, znakomite dopasowanie i komfort noszenia to elementy, które odróżniają nas od samego początku powstania.

Dzięki nowoczesnemu, autorskiemu programowi komputerowemu, dbamy o poprawność całego procesu produkcji. Stawiamy na bezpieczeństwo użytkowników i nowe technologie: precyzyjne cięcia, hafty, ekologiczne farby czy nadruki zmieniające kolor pod wpływem słońca.

Bawimy się modą, eksperymentujemy z fakturami i projektami. Wszystko jednak pod okiem najlepszych europejskich specjalistów w branży odzieżowej.

Ukierunkowanie na nowe pomysły i nowe technologie to nasz prawdziwy motor rozwoju.

Ciągle czerpiemy pomysły z własnej wyobraźni, by tworzyć i dzielić się niezwykłym światem czapek Barbaras.

ŚWIAT BARBARAS

 • 1Świat Barbaras to świat bezpieczeństwa, solidności i komfortu.
 • 2Tworzymy niepowtarzalne czapki dopasowane do osobowości i pragnień każdego z nas, idealne na co dzień i na specjalne okazje.
 • 3Projektujemy, bawimy się wzorami, materiałami i dodatkami. Pracujemy z ludźmi, którzy wiedzą co jest i będzie modne. Uwielbiamy dobry design i dobrze zaprojektowane, zachwycające formy.
 • 4Wśród naszych czapek znajdzie się coś zarówno dla tradycjonalistów jak i dla podążających za modą, dla otwartych na świat optymistów i dla tych, którzy uwielbiają odrobinę szaleństwa.
 • 5Od pierwszej do ostatniej nitki dbamy o to, by nasze produkty cieszyły Was swoją jakością, wzornictwem i funkcjonalnością. By były dla Was wyjątkowe.

NAGRODY/CERTYFIKATY

 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Next Season 2012.
 • Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Next Season 2011.
 • Wyróżnienie na targach Artykułów dla Matki i Dziecka „CZAS DZIECKA” 2010 w Kielcach.
 • Wyróżnienie na targach d’Interselection w Paryżu w 2007.
 • Wyróżnienie na targach Kiyv Fashion.
 • Medale za „Spełnione Dziecięce Marzenia” na Targach Artykułów Dziecięcych „Children’s Dreams” w Łodzi.
 • Przyznany nam znak EAC potwierdza, że spełniamy wszelkie wymagania bezpieczeństwa stawiane przez naszych wschodnich klientów.
Surowce używane w produkcji naszych czapek spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa, potwierdzone CERTYFIKATEM OEKO-TEX 100 W KLASIE I. Produkty, które posiadają ten certyfikat spełniają restrykcyjne wymagania stawiane artykułom dla niemowląt i małych dzieci.

Produkując czapki dla dzieci, pamiętamy o ich bezpieczeństwie. Produkty Barbaras już od wielu lat posiadają certyfikat „Bezpieczny dla niemowląt”. Nasze czapki posiadają także certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”. Oznaczanie tym znakiem potwierdza, że produkt jest bezpieczny dla Dziecka oraz gwarantuje pełny komfort użytkowania.

Jakość naszych produktów jest stale kontrolowana, począwszy od badań laboratoryjnych materiałów do produkcji oraz systematyczne testy wyrobów. Nasze czapki, posiadają certyfikat jakościowy – Eco 5, który potwierdza, że są one bezpieczne dla dzieci, charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi, a ich wytwarzanie jest przyjazne dla środowiska.